Brug Emmalaan en herstel kademuren

Inleiding
In 2021 werd onder andere Valkenburg aan de Geul hard getroffen door de watercrisis. De brug aan de Emmalaan en de kademuren bij de Geul raakten zwaar beschadigd. Dit wordt hersteld. Omwonenden hebben eerder meegedacht over de herinrichting van de brug. Het eerste ontwerp is tijdens de informatieavond op 12 oktober 2023 gepresenteerd aan bewoners.
Wat gaan we doen?
De brug en kademuren op de Emmalaan gaan we herstellen en de weg herinrichten. De brug krijgt een smaller profiel en er wordt eenrichtingsverkeer ingesteld (richting de brandweer). De parkeervakken blijven net als in de oude situatie in de lengterichting van de weg.
Planning
Op dit moment zijn we bezig met de voorbereidingen om van het Voorlopig Ontwerp (VO) een Uitvoeringsontwerp te maken. Tegelijkertijd loopt de aanvraag van vergunningen en de aanbestedingsprocedure.
Volgens planning starten we met de uitvoeringswerkzaamheden in het laatste kwartaal van 2025. Of de planning wordt gehaald is afhankelijk van het vergunningentraject en de weersomstandigheden.
Projectdoel
- Het realiseren van een nieuwe brug. De nieuwe brug zal ook zorgen voor 30% meer doorstroming van het water in de Geul.
- Herstellen en daarmee verstevigen van de kademuren.
Betrokkenen bij project
- Omwonenden
- Gemeente Valkenburg aan de Geul
Meer informatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met omgevingsmanager Jacques Timmermans. Dit kan via het telefoonnummer +31 628479830 of per e-mail naar [email protected].
Ontvangt u al de nieuwsbrief van het waterschap? Zo niet, meld u dan aan voor de nieuwsbrief via de aanmeldpagina.
Of volg ons op LinkedIn, Facebook, Instagram en Twitter. Heeft u vragen? Neem dan contact op via 088 – 88 90 100 of stuur een mail naar [email protected].