Werkzaamheden vispassage De Bennet gestart

Waterschap Limburg is in september 2025 gestart met de uitvoering van de werkzaamheden voor de nieuwe vispassage bij De Bennet, gelegen aan de Terpoorterweg in Epen (gemeente Gulpen-Wittem).
De bestaande vispassage uit 1986 functioneert niet naar behoren. Met de nieuwe vispassage wordt de doorstroming verbeterd zodat vissen de Wingbergermolen weer kunnen passeren. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan natuurontwikkeling door aanleg van een wadi, (drijf)vuilvang en aanpassingen aan de hoogwatergeul.
Verwachting en planning
De uitvoering is gestart in september 2025. De verwachting is dat het project in het eerste kwartaal van 2026 gereed kan zijn.
Invloed op verkeer en omgeving
Tijdens de werkzaamheden kunt u hinder ondervinden in het omliggende gebied. Mogelijke effecten zijn onder andere:
- een tijdelijke snelheidsbeperking in de directe omgeving van het werkgebied,
- beperkte bereikbaarheid van wegen of paden nabij de werklocatie,
- wijziging van routes voor voetgangers of onderhoudspaden.
Waterschap Limburg probeert de overlast zoveel mogelijk te beperken. Nadat de werkzaamheden zijn uitgevoerd, wordt het gebied weer opengesteld voor wandelaars. De nieuwe vispassage kan overgestoken worden via het opengestelde beheer- en onderhoudpad van Waterschap Limburg. Er kan dan ook weer vanaf de Terpoorterweg gestruind worden door de natuurlijke graslanden richting de Volmolen.
Contact en informatie
Voor meer informatie kunt u terecht op de website van Waterschap Limburg of kunt u contact opnemen met Omgevingsmanager Kim Baeten via [email protected].
