Bezwaar tegen besluiten
Bent u het niet eens met een besluit van Waterschap Limburg? Dan kunt u bezwaar maken. Het waterschap bekijkt het besluit dan opnieuw. Een onafhankelijke bezwaarcommissie geeft hierover advies. Daarna neemt het waterschap een besluit over uw bezwaar.
Wanneer kunt u bezwaar maken?
Dit is voor u van toepassing als u het niet eens bent met een besluit van Waterschap Limburg, zoals bijvoorbeeld een vergunning, handhavingsbesluit of andere beslissing.
Hoe werkt bezwaar maken?
-
Dien uw bezwaar binnen 6 weken in via het formulier of per brief.
-
U kunt worden uitgenodigd voor een hoorzitting om uw bezwaar toe te lichten.
-
De bezwaarcommissie geeft advies aan het waterschap.
-
Het waterschap neemt daarna een besluit op uw bezwaar.
Dient u uw bezwaar in per brief? Zorg dat uw brief binnen 6 weken na bekendmaking is verstuurd. De datum van de poststempel is hierbij bepalend. Een te laat ingediend bezwaarschrift wordt niet behandeld. Stuur uw brief naar:
Waterschap Limburg
Postbus 2207
6040 CC Roermond
Wat moet u vermelden in uw bezwaarschrift?
-
Uw naam en adres
-
De datum
-
Een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt
-
De reden van uw bezwaar
-
Uw handtekening
Als u digitaal bezwaar maakt, heeft u als particulier DigiD nodig en als bedrijf E-herkenning.
Termijn
U moet uw bezwaar binnen 6 weken indienen. Deze termijn begint op de dag na de verzending van het besluit. Het waterschap neemt binnen 12 weken een beslissing op uw bezwaar. Deze termijn kan met 6 weken worden verlengd.
Veelgestelde vragen
Blijft het besluit van kracht als ik bezwaar maak?
Zolang uw bezwaarschrift bij ons in behandeling is, blijft het besluit gewoon van kracht. Als u vindt dat het besluit zodanige gevolgen voor u heeft, dat u de bezwaarprocedure niet kunt afwachten, kunt u de rechter verzoeken om een ‘voorlopige voorziening’ te treffen. Hieraan zijn kosten verbonden, de zogenaamde griffierechten. U kunt alleen een voorlopige voorziening aanvragen als u een bezwaarschrift heeft ingediend. De rechter oordeelt of het besluit kan worden opgeschort.
Uw verzoek moet u indienen bij de Rechtbank Roermond (sector Bestuursrecht, Postbus 950, 6040 AZ Roermond). U heeft ook de mogelijkheid om digitaal (met DigiD), via Digitale Diensten van de Rechtspraak, om een voorlopige voorziening te verzoeken bij bovenstaande rechtbank. Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden.
Moet ik eerst bezwaar maken voordat ik naar de rechter kan?
Ja. U moet eerst bezwaar maken bij het waterschap voordat u in beroep kunt gaan bij de rechtbank.
Bent u het niet eens met de beslissing van het waterschap op het bezwaarschrift?
Dan kunt u binnen 6 weken na bekendmaking hiertegen in beroep gaan. Uw verzoek om voorlopige voorziening en/of beroepschrift kunt u sturen naar:
Sector bestuursrecht van rechtbank Roermond
Postbus 950
6040 AZ Roermond
Waar kan ik meer informatie vinden als ik in beroep wil gaan?
Meer informatie over procedures en kosten vindt u op de rechtspraak.nl.
Hulp nodig?
Komt u er niet uit of twijfelt u of uw situatie onder een handhavingsverzoek valt? Neem contact met ons op.