- Projecten en werkzaamheden
Nieuwsupdate dijkversterking Buggenum
De komende periode werkt de aannemer verder aan de afronding van dijkvak 5, ter hoogte van de Dorpsstraat, en de voorbereidingen voor de volgende dijkvakken.
Transport van klei gaat door
Het transport van klei voor dijkvakken 4 en voor 1, 2 en 3 (vanaf de Groeneweg tot aan de aansluiting op de Spirwitweg) is voorlopig nog niet afgerond. Tot eind oktober blijven er daarom transportbewegingen plaatsvinden. De hoeveelheid neemt naar verwachting niet toe. De planning is mede afhankelijk van de beschikbaarheid van het kraanschip. Dit schip is tijdelijk ingezet op een ander project en wordt eind september terugverwacht. Zodra het kraanschip weer beschikbaar is, kan het lossen van de klei worden hervat.
Afronding dijkvak 5 - Dorpsstraat
De werkzaamheden aan dijkvak 5 komen steeds verder in de afrondende fase. Het grondwerk zou oorspronkelijk eind september klaar zijn, maar dit schuift naar verwachting door naar medio oktober. Dit komt doordat er voor de afwerking van de buitenkant van dijkvak 5 nog klei nodig is. Deze klei wordt naar verwachting begin oktober pas aangevoerd. Zodra deze grond beschikbaar is, kunnen de laatste werkzaamheden aan de buitenzijde van de dijk uitgevoerd worden.
In de tussentijd is hard gewerkt aan de inrichting van de rustpunten in dijkvak 5. De betonelementen voor de zitelementen zijn inmiddels geplaatst en de aannemer is gestart met het metselwerk.

Daarnaast is gestart met de aanleg van het onderhoudspad. Dit pad zorgt ervoor dat de dijk ook in de toekomst goed bereikbaar blijft voor onderhoud en beheer.
Bergbezinkbassin
In oktober ronden we de werkzaamheden aan de BBB-leiding af. Een deel van de leiding is al verlegd in het voorjaar. In oktober plaatsen we een opzetstuk op de bestaande put. Ook vervangen we de bestaande afsluiter en terugslagklep. Dit kan pas afgemaakt worden als de dijk op hoogte is.
Werkzaamheden dijkvak 4 - Groeneweg
Terwijl dijkvak 5 wordt afgerond, bereidt de aannemer zich alvast voor op de werkzaamheden aan de volgende dijkvakken. Bij dijkvak 4 wordt naar verwachting medio oktober gestart met de grondwerkzaamheden. Ook staan de riooltransportleiding en de aanleg van de put dan op de planning.
De riooltransportleiding loopt onder de toekomstige dijk door. Deze dient verzwaard te worden, zodat de leiding het extra gewicht kan dragen. Ook komt er in de dijk een put met leidingafsluiter. Bij hoogwater kan deze worden afgesloten, zodat de dijk volledig waterdicht is als zich buitendijks een incident met de riooltransportleiding voordoet en er via deze leiding geen water richting het dorp kan stromen.
Voorbereidingen dijkvak 1,2 en 3
Daarnaast is de aannemer alvast gestart met de voorbereidingen voor de werkzaamheden aan dijkvak 1, 2 en 3 ter hoogte van de Arixweg en Groeneweg. In de week van 14 september is gestart met het aanleggen van de rijplatenbaan. Deze rijplaten zorgen ervoor dat het werk- en transportverkeer zich veilig door het werkgebied kan verplaatsen zonder de weg te gebruiken.